Hírek
2017. Március 06. 11:39, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
Föld órája - A hatvanperces sötétség mellett idén eskütétel
Március 25-én, a lekapcsolás napján a WWF Magyarország saját, rendhagyó programmal készül.
A mozgalom szimbólumának számító hatvanpercnyi sötétség vállalása mellett idén egy, a fenntartható életmódot szolgáló komoly elköteleződésre szólítja fel a résztvevőket a március 25-i Föld Órája elnevezésű kezdeményezés magyarországi főszervezője, a WWF Magyarország.
A Természetvédelmi Világalap (WWF) 2007-ben indult kezdeményezése mára a világ legnagyobb önkéntes akciójává nőtte ki magát. Tavaly 178 ország vett részt a mozgalomban, amelynek célja az energiatakarékosság - hangsúlyozták az MTI-hez eljuttatott hétfői közleményükben a szervezők.
A kezdeményezés magyarországi oldalán, a foldoraja.hu weboldalon már gyűlnek a regisztrációk. A feliratkozók idén nem csupán a hatvanperces sötétségre mondanak igent, hanem egy komoly elköteleződésre is, amely a fenntartható életmódot alapozza meg - áll a dokumentumban.
A Föld Órája-eskü mellett a WWF Magyarország mindenkit arra szólít, hogy valódi tettekkel járuljon hozzá a világméretű mozgalom hatásához: magánszemélyek mellett vállalatok, önkormányzatok és intézmények egyaránt részt vehetnek az akcióban, feltölthetik az oldalra saját kezdeményezéseiket, hogy ezzel erősítsék Magyarországon az éghajlatvédelmi küzdelmet.
Idén március 25-én, szombaton este fél kilenc és fél tíz között "kapcsolunk le" egy órára, hogy közösen világítsunk rá az éghajlatváltozás elleni fellépés szükségességére és a figyelmet azokra a természeti értékekre irányítsuk, amelyek megóvásán az emberiség túlélése múlik - emelte ki közleményében a szervezet.
Az elmúlt tíz évben az éghajlatváltozás még komolyabb mértéket öltött. A 2016-os év rekordokat döntött több szempontból: a legforróbb év volt az átlaghőmérsékletet tekintve, a jégtakaró a sarkvidéken az eddigi legkisebbre zsugorodott és melegrekord dőlt meg a világ számos pontján.
A Föld Órája résztvevőinek száma 2016-ra elérte a 2,4 milliárd főt, több mint hétezer település bevonásával. Az akció az elmúlt években olyan sikereket aratott, amelyek hosszú távon határozzák meg az emberiség jövőjét.
Galápagos szigetén betiltották az eldobható műanyagzacskók használatát, Indiában és a Fülöp-szigeteken számos család otthonában a napenergia biztosítja a világítást. Argentína partjainál 3,4 millió hektáros tengervédelmi terület óvja a tengeri élővilágot, Uganda szívében megalapították az első Föld Órája erdőt helyi közösségek segítségével.
Március 25-én, a lekapcsolás napján a WWF Magyarország saját, rendhagyó programmal készül. A bővülő programokról a foldoraja.hu oldalon lehet tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 01. 07:54, péntek | Életmód
Kiemelték a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyház legnagyobb harangját
2024. Október 31. 08:07, csütörtök | Életmód
Számítási rekordot állított fel bonyolult kvantumfizikai rendszerek szuperszámítógépes szimulációi terén két magyar kutató
2024. Október 31. 08:05, csütörtök | Életmód
Idei egymilliomodik látogatóját köszöntötte a Fővárosi Állat- és Növénykert
Simon Márton hatéves budapesti kisfiú szerdán délelőtt nem sokkal 10 óra után édesanyjával és testvéreivel érkezett az állatkertbe, ahol Sós Endre természetvédelmi és állategészségügyi igazgató köszöntötte.
2024. Október 30. 07:56, szerda | Életmód
Újabb nemzetközi díjjal ismerték el a Magyar Postát
Díjat kapott a Magyar Posta raktárlogisztikai megoldása, a SMART by MPL egy nemzetközi szakkonferencián - tájékoztatta a társaság kedden az MTI-t.